Interview met Jody Koenders

Jody Koenders is de meest succesvolle snowboarder van de vorige generatie. Daarnaast was en is hij natuurlijk veel met muziek bezig en heeft hij als DJ al vele hoogtepunten gekend. Na wat andere jobs, onder andere als teammanager bij Protest, werkt Jody nu bij Visit Sweden, het Zweeds communicatiebureau. Een interview!
"Ja prima, ik ben in Zweden opgegroeid, dus spreek, lees en schrijf Zweeds. Dat maakt mijn functie als marketing & communicatiemanager hier natuurlijk wel makkelijker. Daarnaast heb ik bij Protest ook een marketingfunctie gehad."
Je bent nog steeds veel met snowboarden bezig: afgelopen seizoen ben je veel met het nationale freestyleteam op pad geweest als trainer en zelf ben je het spelletje ook nog niet verleerd. Kun je nog wat van je snowboard-enthousiasme kwijt in je baan bij Visit Sweden?
"Uiteraard helpt het dat ik vanuit een wintersportervisie naar een winterland als Zweden kan kijken. Daarnaast weet ik uit ervaring hoe cool het is om in Zweden te wintersporten en kan ik gebruik maken van mij oude contacten in de gebieden. Het is bijzonder om te zien hoe de organisatie van een gebied te werk gaat. In het verleden was ik vooral consument of afnemer, nu sta ik aan de andere kant."
Wat is voor jou het grootste verschil tussen Zweden en de Alpenlanden?
"In Zweden is de cultuur heel anders. Je kunt er zoveel dingen buiten doen: het is een buitensportland met een scala aan wintersportmogelijkheden. Het landschap is anders, er zijn geen betonnen flats, maar eerder mooie houten huisjes, heel authentiek. De sfeer is er goed en knus."
Heb je nog projecten in de komende periode?
"Op het moment draaien we de campagne: “Rooie oren in Åre” en binnenkort gaat “Östersund Winterstad” van start. Daar kun je schaatsen, langlaufen en wintersporten in uitgestrekte natuurgebieden. Daarnaast wil ik in de toekomst graag Nederlandse evenementen naar Zweden halen."
Het winterseizoen staat aan het begin, hoe ziet die van jou eruit?
"Ik ga naar Åre op vakantie, en hoop daar of anders in de Alpen zoveel mogelijk mooie poederdagen mee te pakken. Daarnaast ben ik natuurlijk weer partymanager bij SnowFest aan het eind van het seizoen. Dat wordt weer een mooi feestje!"
TERUG















