Langlaufloipes in Ardennen laten te wensen over

22-02-2012 l De uitbaters van de langlaufcentra Baraque Michel en Signal de Botrange hebben de pistes na twee dagen gesloten, omdat de poedersneeuw ijzig geworden is. Op de Mont Spinette kan nog wel gelanglauft worden, maar de omstandigheden zijn niet meer optimaal.
De pistes zijn beijzeld en de stenen zijn zichtbaar, wat het langlaufen moeilijk maakt, aldus Alexandre Fechir, de verantwoordelijke van Signal de Botrange. De zachte temperaturen doen de sneeuw bovendien sneller smelten. De uitbaters zijn desalniettemin tevreden over de opkomst dinsdag. Maandag was eerder een rustige dag.
Bij de Mont Spinette kun je nog materiaal huren en zijn de ijzige loipes wel geopend. Ze geven wel toe dat de omstandigheden niet optimaal zijn. Tot nu toe kon tijdens het winterseizoen 2011-2012 in België twaalf dagen gelanglauft worden.
Bron: knack.de
TERUG















